Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/lpz/01.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/lpz/3.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/lpz/4.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/lpz/5.jpg

Modlitwy

Modlitwy poranno-wieczorne

poranna 14.06.2022

Ojcze w Niebie, Tobie chwała i dziękczynienie za spokój nocy. Tobie chwała i dziękczynienie za nowy dzień. Tobie chwała i dziękczynienie za Twą dobroć i wierność, które okazałeś mi dotychczas. Wyświadczyłeś mi wiele dobrego, spraw, bym umiał przyjąć w pokorze doświadczenia z rąk Twoich. Ty nie włożysz na moje barki więcej, niż mógłbym unieść. Jezu, ufam Tobie, prowadź mnie.

wieczorna 14.06.2022

Pozostań z nami, PANIE, bo ma się już ku wieczorowi. Tyś Światłość niegasnąca, u Ciebie jest schronienie. Twe Imię, Panie, wychwalamy, gdy oczy do snu się zamykają. Pozwól znużone zamknąć oczy i udziel nam snu spokojnego, byśmy z odnowionymi siłami jutro do Twojej służby powstali. W pracy i odpoczynku królestwo Twoje głosimy. Niech nas strzeże i błogosławi Wszechmogący Bóg Ojciec i Syn i Duch Święty.

poranna 15.06.2022

Pozwól mi, Jezu, na wszystkie sprawy w moim życiu patrzeć z perspektywy Prawdy, którą jesteś Ty sam. Daj mi siłę, bym nigdy zbyt pochopnie nie oceniał moich braci i nigdy nie stawał po stronie kłamstwa. Tak wiele wśród nas podziałów, krytyki, rywalizacji. Wejdź, Panie, ze swoją miłością w każdą ranę uprzedzenia, niezgody, nienawiści, konfliktu. Chcę być Twoim uczniem niosącym pokój i jedność w każdym środowisku.

wieczorna 15.06.2022

Boże Ojcze, oddaję się w Twoje ręce. Uczyń ze mną to, czego pragniesz. Cokolwiek uczynisz, dziękuję Ci. Niech tylko Twoja wola będzie we mnie i w każdym Twoim stworzeniu. W Twoje ręce oddaję duszę moją, z całą miłością mego serca, ponieważ kocham Cię Panie. Pragnę powierzyć się Tobie, oddać się w Twoje ręce, bez zastrzeżeń, z bezgraniczną ufnością, ponieważ Ty jesteś moim Ojcem. Ufać Tobie chcę.

poranna 16.05.2022

Panie Jezu, ustanowiłeś Sakrament miłości, gdzie pod postacią chleba prawdziwe jest Ciało Twoje, a pod postacią wina prawdziwa Krew przenajświętsza Twoja. Niechże Ci, Zbawicielu nasz, za to będą dzięki nieskończone! Oto my nędzni ludzie możemy Cię teraz przyjmować w Komunii świętej ku wielkiemu pocieszeniu naszemu, i możemy modlić się do Ciebie w kościołach naszych, towarzyszyć Ci w procesyach publicznych i wypraszać sobie rozmaite łaski w potrzebach naszych. Wielbić Cię za tyle miłości nie przestane i publicznie przed światem wyznawać, żeś naszym Panem i Bogiem, który żyjesz i królujesz z Ojcem i z Duchem świętym na wieki wieków. Amen

wieczorna 16.06.2022

Ojcze, z pokorą i skruchą przyznaję przed Tobą, że mnie miłujesz, a ja Ci tak mało dziękuję. Przebacz moje roztargnienia na modlitwie i zaniedbania w mych obowiązkach. Przebacz niedbalstwo i brak porządku, moją hałaśliwość, nieopanowanie i brak miłości. Proszę, dodaj mi siły, bym chętnie i radośnie szedł drogą Twych przykazań i Tobie ufał. Teraz, gdy już idę na spoczynek z ufnością Tobie się oddaję.

poranna 17.06.2022

Ojcze, budzę się i wiem, że do Ciebie należę, dzisiaj i na zawsze. Całkowicie się poświęcam na Twoją chwałę. Wszystko, czym jestem i co posiadam, niech Twoją wolę wypełnia. Bądź wola Twoja we mnie i we wszystkim, co moją własność stanowi. Ojcze, pobłogosław moje przedsięwzięcie. Uczyniłem je przed Twoim Obliczem, bym wieczorem mógł ufnie przed Tobą stanąć. Twoja Wola niech się wypełnia, nie moja.

wieczorna 17.06.2022

Już zapada wieczór, do Ciebie, Panie, przychodzę. Dzień przeminął a był pracowity, hałaśliwy i pełen zagonienia. Przy Tobie, Panie, znajduję ukojenie. Tak mi jest trudno myśli uporządkować. Chciałbym się skupić, przed Tobą stając, lecz wyobraźnia niespokojna, przesuwa obrazy przeżytego dnia. Chciałbym słuchać Twojego natchnienia, lecz moje uszy są pełne ulicznego hałasu. Obdarz mnie spokojnym snem.

poranna 18.06.2022

Twemu Sercu Niepokalanemu poświęcam życie moje i działalność moją, zmysły i władze moje, dobra duchowe i doczesne, przyrodzone i nadprzyrodzone, zewnętrzne i wewnętrzne, przemijające i trwałe, moją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, bez zastrzeżeń, mój czas, życie, wieczność, niebo, serce moje, ciało, duszę, osobę i istotę moją. Wszystko...!

wieczorna 18.06.2022

Pozdrawiam Cię jako Serce Matki Bożej, Współodkupicielki rodzaju ludzkiego, Pośredniczki wszelkich łask, władnej Królowej świata, oraz mej czułej Matki. W zjednoczeniu z Sercem Jezusa, Twego najmilszego Syna, poświęcam się i oddaję się Tobie całkowicie i bez zastrzeżeń, wołając: "TOTUS TUUS EGO SUM ET OMNIA MEA TUA SANT- O Serce Maryi, cały należę do Ciebie i wszystko co tylko posiadam jest Twoje"

poranna 19.06.2022

Panie, udziel mi mądrości, abym poza Tobą niczego już więcej nie szukał ani nie znajdował, niczego więcej nie poznawał ani nie miłował. Umocnij mnie, Boże, łaską Ducha Świętego. Umocnij we mnie człowieka wewnętrznego i oczyść moje serce ze zbędnych trosk i obaw, abym nie pożądał żadnych rzeczy doczesnych, ani skromnych, ani wystawnych, i stale pamiętał, że wszystkie one przeminą a ja wraz z nimi, bo nie ma nic trwałego pod słońcem, wszędzie tylko marność i utrapienie ducha. O, jakże mądry, kto to zdołał pojąć! Dlatego udziel mi, Panie, tej niebiańskiej mądrości, abym poza toba niczego już więcej nie szukał ani nie znajdował, niczego więcej nie poznawał ani nie miłował, abym wszystko, co nie jest Tobą, widział takim, jakim jest w swojej istocie, zgodnie z porządkiem Twojego stworzenia.

wieczorna 19.06.2022

Znów jeden dzień przeminął, zapada ciemna noc. Bądź naszym światłem, Panie Jezu, gdyż w Tobie ufność pokładając, spokojnie zasypiać będziemy. Nie pamiętaj naszych grzechów i czynów niegodnych, których dopuściliśmy się. Najświętszą Krwią Twoją, Panie, zmyj nasze winy. Naszemu domowi i nam wszystkim błogosław, Chwała niech będzie Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, który nas uświęca teraz i na wieki.

poranna 20.06.2022

Panie, pozwól mi ze spokojem ducha przyjąć wszystko, co mi przyniesie dzisiejszy dzień. Pomóż mi poddać się Twojej świętej woli. W każdej chwili dnia, ucz mnie i podtrzymuj we wszystkim. Jakiekolwiek otrzymałbym dzisiaj wieści, spraw niech je przyjmuję ze spokojem i mocnym przekonaniem, że we wszystkim dzieje się Twoja święta wola. Kieruj wszystkimi moimi myślami, słowami, czynami i uczuciami.

wieczorna 20.06.2022

PANIE MÓJ I BOŻE! W ciszy przed Tobą staję, po całym dniu pracy. Dzięki Ci składam, Ojcze, za wszystkie dary dziś otrzymane. Panie Jezu Chryste, zleciłeś mi zadanie do wykonania, bym nie zakopywał talentów, lecz je rozwijał na Twoją chwałę i bliźnich pożytek. Dzień już przeminął, a ja z moimi sprawami przychodzę do Ciebie. Pozwól mi je ocenić Twoimi oczyma bez żadnej z mej strony obłudy...

poranna 21.06.2022

Matko Boża Śnieżna, przenajdroższy skarbie nasz, pośród nocy Tyś jak zorza nad swym ludem pełnisz straż. Cześć Twoją głoszą, Matuchno i Pani, o łaski proszą dzieci i poddani. Do Boskiego Syna, o Matko Jedyna, prowadź, prowadź nas. Przyczyno naszej radości, módl się za nami! Amen.

MODLITWA
do Najświętszej Maryi Panny Śnieżnej

O Maryjo, Matko moja niebieska, najczulsza, najlepsza z matek, do stóp i do Serca Twego macierzyńskiego tulę się z miłością i ufnością dziecięcą. Patrz, oto Twe dziecię przychodzi do Ciebie i wzywa Twej pomocy! Czy potrzeba o Matko, by wiele Ci mówiło, Twe Serce wszystko już odczuło… Ty wiesz, że cierpi, że płacze, że zgrzeszyło…
O Matko łaski Bożej, źródło życia i radości, o Ty wsławiona w tym cudownym Obrazie łaskami bez miary, spraw Twoim wstawiennictwem u Boga, by i na moje serce dotknięte cierpieniem i winami, spadły białe, śnieżne płatki Twej pociechy, zmiłowania i wysłuchania.
Bóg Ci niczego odmówić nie może, jeśli tylko prośby nasze nie sprzeciwiają się zamiarom Jego ojcowskiego Serca, tak bardzo nas miłującego.
O Matko Najświętsza, wierzę, iż wszystko możesz u Boga!
O Matko Miłosierdzia, ufam Twemu macierzyńskiemu Sercu.
O Matko Najczulsza, Tobie powierzam wszystko, co dotyczy mojej duszy, mego ciała i moich najdroższych!
O Matko Ukochana, miłuję Cię i wiem, że miłujesz mnie jak dziecię swoje.
W Twoje ręce najświętsze składam życie, śmierć i wieczność moją, wierząc, że nie zginę na wieki. Amen.

wieczorna 21.06.2022

Boże, dziękuję Ci za to, że dałeś mi rozum, dzięki któremu mogę poznać świat i Ciebie – jego Twórcę. Dziękuję Ci za wrażliwość, dzięki której mogę wejść w relację z innymi ludźmi, a przede wszystkim z Tobą. Dziękuję Ci, że stworzyłeś mnie wolnym, abym mógł wybierać. Daj mi łaskę, abym coraz bardziej stawał się ojcem dla moich braci.

poranna 22.06.2022

Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam dzisiaj moją rodzinę i wszystko co posiadam. Tobie oddaję wszystkie moje prace, modlitwy i cierpienia. Ty, najlepsza Matko, chroń mnie i moich bliskich od złego. Upraszaj nam łaski potrzebne do przemiany i uzdrowienia. Prowadź po drogach życia i posługuj się nami do budowania Królestwa Twojego Syna Jezusa Chrystusa - jedynego Zbawiciela świata. Amen

wieczorna 22.06.2022

OJCZE, dziękuję za wszystko, co dzisiaj było piękne i miłe, za dobro, które ludzie dziś mi wyświadczyli, za wszystko co przeżyłem i czego się nauczyłem. Spraw, bym umiał być wdzięcznym a swoim postępowaniem przykrości nie sprawiał. Ojcze, proszę Cię o przebaczenie moich win dzisiaj popełnionych. Przebacz, że tak mało było we mnie miłości, za myśli nieuporządkowane i za zaniedbania natchnień.

poranna 23.06.2022

Wszechmogący Ojcze, który jesteś w niebie, już z rana wznoszę me serce do Ciebie. Tyś mnie zachował od złego tej nocy, udziel i we dnie swej Boskiej pomocy. Niech żadnym grzechem nie skalam mej duszy, oddal ode mnie szatańskie pokusy. Niech myśli, słowa i czyny dnia tego, wciąż głoszą chwałę Imienia Twojego. Tobie sercem się oddaję, coraz lepszym niech się staję.

wieczorna 23.06.2022

DO CIEBIE, PANIE, powracam, godziny mijającego dnia i przykrości jego, moją kruchość, w Twoje ręce składam. A gdy mnie spytasz, jaki dzisiaj byłem, odpowiem szczerze: mam serce nie ujarzmione, nie oczyszczone, nie wypalone, nie wyrzeźbione, nie uporządkowane. Ze wszystkim, czym jestem, do Ciebie przychodzę, bo do Ciebie należę. Proszę Cię, obdarz mnie pokojem i prowadź Twoimi ścieżkami.

poranna 24.06.2022

Z samego rana, uciekam się do Twego miłosierdzia, Boże łaskawy, któryś sam jeden jest tylko dobry. Choć nędza moja wielka i przewinienia liczne, jednak ufam miłosierdziu Twemu, boś jest Bóg. O Boże litości, Ty sam jeden usprawiedliwić mnie możesz i nie odrzucisz mnie nigdy, gdy się udaję skruszony do miłosiernego Serca Twego, u którego nikt nie doznał odmowy, choćby był największym grzesznikiem.

wieczorna 24.06.2022

Przychodzę do Ciebie, Panie, z ciężkim dniem na plecach. Daję Ci wszystko, co dzisiaj było dobre i co złe. Wołam do Ciebie w zmęczeniu, które mnie ogarnia. Tobie ofiaruję wszystkie te pokorne prace, które muszę powtarzać każdego dnia. Tobie ofiaruję także to, co czyni mój bliźni. Tobie ofiaruję to moje życie, które przemija, żale i pociechy. Tobie ofiaruję cały miniony dzień i nadchodzącą noc.

poranna 25.06.2022

Powierzamy się Tobie, najpewniejsza Przewodniczko i Wspomożycielko, w tak dziś trudnych chwilach naszego życia. Oddajemy w Twe macierzyńskie dłonie to, co jest u nas najlepsze, abyś to dobro umocniła w naszych sercach i czynach. Powierzamy Ci, Maryjo, i to, co w nas słabe i zagrożone. Ulecz nas z grzechów i niemocy. Pomóż pokonać wszelką beznadziejność. Dźwigaj z upadków, klęsk i błędów.

wieczorna 25.06.2022

O Matko moja, kocham Cię bezgranicznie i ofiaruję się Tobie. Przez Twoją dobroć i miłość, proszę, ratuj mnie. Pragnę być Twoim. Kocham Cię niezmiernie i proszę, byś mnie otaczała Twoją opieką. Całym sercem proszę Cię, Matko dobroci, obdarz mnie Twoją dobrocią, bym przez nią zasłużył na niebo. Proszę Cię, przez Twoją bezgraniczną miłość, pomóż mi kochać każdego człowieka tak, jak Ty kochałaś Jezusa.

poranna 26.06.2022

PANIE, Z SERCA CI DZIĘKUJĘ za rozpoczęty dzień, który mam przeżywać. Przyjmuję go jako podarek od Ciebie. Przyjmuję wszystko, co on mi przyniesie: co dobre i przykre, pomyślność i przeciwności. Pomóż mi spełniać obowiązki, na Twoją chwałę. Niech będę czysty, prawdomówny i szczery w postępowaniu. Dla ludzi, których dzisiaj spotykam, niech będę uprzejmy i cierpliwy, a szczególnie dla najbliższych.

wieczorna 26.06.2022

Boże, Tobie polecam moich bliskich i wszystkich dzisiaj spotkanych. Umocnij ich w świadomości, że jesteś z nami swą mocą i miłością. Stań przy wątpiących i również przy tych, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie. Pociesz również serca zranione. Swe miłosierne oczy zwróć na rodziny osierocone. Spojrzyj łaskawie na każdą ludzką niedolę i ześlij pokój z Twoim błogosławieństwem.

poranna 27.06.2022

Boże miłosierny, z tronu Twojej chwały wejrzyj na biedne dusze w czyśćcu cierpiące. Wejrzyj na ich karanie i męki, jakie ponoszą, na łzy, które przed Tobą wylewają. Usłysz ich błagania i jęki, którymi wołają do Ciebie o miłosierdzie. Zmiłuj się nad nimi i odpuść im grzechy. Wspomnij, najłaskawszy Ojcze, na Mękę, którą Twój Syn podjął dla nich.

wieczorna 27.06.2022

DOBRY BOŻE, pod koniec dnia znów do Ciebie przychodzę. Dziękuję Ci za Twoją dobroć, że szczęśliwie przeprowadziłeś mnie przez ten dzień i troskliwie strzegłeś w niebezpieczeństwach duszy i ciała. Dziękuję za wielką wyrozumiałość, z którą znosiłeś moje słabości i błędy. Ja, nierozważny/a, nad Twoją miłość przedkładałem/am rzeczy przemijające. Pomóż mi rozpoznać moje winy.

poranna 28.06.2022

Z nowym dniem, Boże, nie boję się, bo wierzę Tobie. Bo wiem, że Twój plan miłości przewyższa mój. Dzisiaj podpisuję Ci czek in blanco, abyś jako Boży Garncarz, przekształcił tę bezkształtną glinę w nowe stworzenie, choćby to kosztowało mnie sławę, powodzenie, moje dobra, moją reputację..., nawet życie. Tak chcę być przekształconym w Ciebie. Tobie ufam. Jezu, zajmij się wszystkimi moimi sprawami.

wieczorna 28.06.2022

OJCZE Niebieski, dziękuję Ci, że w Twojej łasce dzień przeżyłem, podobnie jak wszystkie dni mojego życia. Ty, bowiem zawsze mi dajesz dobrych ludzi, chleb i wodę, ziemię, słońce i światło. Dziękuję Ojcze za życie wyznaczone mi w tym miejscu i czasie, wśród tych radości i utrudzenia. Proszę Cię, by w przyszłości nic mnie nie oderwało od Jezusa Chrystusa, który umiłował każdego człowieka i cały świat

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Polscy Święci

Oto lista naszych wstawienników, którzy czekają tylko, aby ich prosić o pomoc i wstawiennictwo w naszych intencjach:

Lista zawiera pełny spis polskich świętych i błogosławionych, również takich silnie związanych z Polską a nie mających pochodzenia polskiego - traktowanych jako świętych polskich. Wyszczególniono tych również żyjących na ziemiach polskich, pomimo tego, że w czasie ich życia do Polski formalnie nie należały. Na liście także święci prawosławni i grekokatoliccy.
(Wyszczególnienie dat kanonizacji i beatyfikacji od czasu Jana Pawła II.)

bł. Adam Bargielski (1903-1942) kapłan, męczennik
św. Albert Chmielowski (1845 - 1916), powstaniec, artysta, założyciel Albertynów i Albertynek - beatyfikowany 22.6.1983 r. w Krakowie i kanonizowany 12.11.1989 r. w Rzymie,
bł. Aleksy Sobaszek (1895-1942) kapłan, męczennik
bł. Aleksy Zarycki (gr-kat), zmał w gułagu Dołynka, beatyfikowany 27.6.2001 Ukraina
bł. Alfons Maria Mazurek (1891-1944), kapłan, karmelita bosy, męczennik
bł. Alicja Maria Jadwiga Kotowska (1988-1939), zmartwychwstanka, męczennica
bł. Alojzy Liguda (1998-1942), werbista, męczennik
bł. Anastazy Pankiewicz (1882-1941), kapucyn, męczennik
św. Andrzej Bobola (1591-1657), kapłan, męczennik, patron Warszawy - nota
bł. Andrzej Iszczak (gr-kat)
św. Andrzej Świerad (zm. 1030-1034), pustelnik, kanonizowany 1083
bł. Anicet Kopliński (1875-1941) kapucyn, męczennik
bł. Aniela Salawa (1881 - 1922) - służąca, tercjarka franciszkańska, beatyfikowana 13.8.1991 r. w Krakowie,
bł. Antoni Beszta-Borowski (1880-1943), kapłan, męczennik
bł. Antoni Julian Nowowiejski (1858 - 1941) arcybiskup i 107 innych osób stanu duchownego-męczenników okresu II wojny światowej - beatyfikowani 13.6.1999 r. w Warszawie,
bł. Antoni Leszczewicz (1890-1943), marianin, męczennik
bł. Antoni Rewera (1868-1942), kapłan, męczennik
bł. Antoni Świadek (1909-1945), kapłan, męczennik
bł. Antoni Zawistowski (1882-1942), kapłan, męczennik
bł. August Czartoryski (1858-1893)
bł. Bartłomiej Osypiuk (1874), męczennik podlaski (grupa 13 osób) - beatyfikowany 6.10.1996 r . w Rzymie,
św. Bazyli Martysz (1874-1945), duchowny prawosławny, zamordowany przez nacjonalistyczną bojówkę
św. Benedykt z Pereum (zm. 1003), zakonnik, męczennik - kanonizacja 1004 w Rzymie
św. Benigna (zm. 1241), dziewica, męczennica
bł. Bernardyna Maria Jabłońska (1878 - 1940)-beatyfikowana 6.6.1997 r. w Zakopanem,
bł. Bogumił Piotr (1135-ok.1204), arcybiskup
bł. Bogumiła Noiszewska (Maria Ewa od Opatrzności) (1885-1942), niepokalanka, męczennica
bł. Bolesław Strzelecki (1896-1941), kapłan, męczennik
bł. Bolesława Lament (1862 - 1946) - beatyfikowana 5.6.1991 r. w Białymstoku,
bł. Bronisław Komorowski (1889-1940), kapłan, męczennik
bł. Bronisław Kostkowski (1915-1942), alumn, męczennik
bł. Bronisław Markiewicz (1842 - 1912), ksiądz, beatyfikowany 19.6.2005 r. w Warszawie przez prymasa Józefa Glempa.
bł. Bronisława (ok. 1200-1259), dziewica
św. Brunon z Kwerfurtu (974-1009), arcybiskup, męczennik
bł. Brunon Zembol (1905-1942), franciszkanin, męczennik
bł. Celina Borzęcka (1833-1913), (Chludzińska, zam. Borzęcka), żona, matka, siostra zakonna, założycielka "Zmartwychwstanek", beatif. 27.10.2007 Rzym
bł. Czesław Jóźwiak (1919-1942), lider kat. org. młodzież przy oratorium salezjanów w Poznaniu
bł. Czesław Odrowąż (ok. 1180-1224), dominikanin
bł. Daniel Karmasz, (zm. 1874), męczennik podlaski (grupa 13 osób) - beatyfikowany 6.10.1996 r . w Rzymie,
bł. Dominik Jędrzejewski (1846-1942), kapłan, zamordowany w Dachau, beatyfikowany 13.6.1999 w Warszawie
bł. Dorota z Mątowów (1347-1394), wdowa żyjąca w rekluzji
bł. Edmund Bojanowski (1814 - 1871) - beatyfikowany 13.6.1999 w Warszawie - nota
bł. Edward Detkens (1885-1942), kapłan, męczennik
bł. Edward Grzymała (1906-1942), kapłan, męczennik
bł. Edward Kaźmierski (1919-1942), lider kat. org. młodzież przy oratorium salezjanów w Poznaniu
bł. Edward Klinik (1919-1942), lider kat. org. młodzież przy oratorium salezjanów w Poznaniu
św. Edyta Stein (1891-1942), filozofka, karmelitanka, męczennica

bł. Elżbieta Czacka (1876 - 1961) matka od niewidomych
bł. Emil Szramek (1887-1942), kapłan, męczennik matka od niewidomych
bł. Emilian Kowcz (1884-1944) (gr-kat), kapłan, męcznnik - beatyfikowany 27.06.2001 we Lwowie
św. Faustyna Kowalska (1905 - 1938) - beatyfikowana 18.4.1993 r. w Rzymie i tam kanonizowana 30.4.2000 r.,
bł. Fidelis Chojnacki (1906-1942), kapucyn, męczennik
bł. Filip Geryluk (zm. 1874), męczennik podlaski (grupa 13 osób) - beatyfikowany 6.10.1996 r . w Rzymie,
bł. Florian Stępniak (1912-1942), kapłan, męczennik
bł. Franciszek Dachtera (1910-1942), kapłan, męczennik
bł. Franciszek Drzewiecki (1910-1942), kapłan, orionista, męczennik
bł. Franciszek Kęsy (1920-1942), lider kat. org. młodzież przy oratorium salezjanów w Poznaniu
bł. Franciszek Rogaczewski (1892-1942), kapłan, męczennik
bł. Franciszek Rosłaniec (1899-1942), kapłan, męczennik
bł. Franciszek Stryjas (1882-1944), ojciec rodziny, męczennik
bł. Franciszka (Maria) Siedliska (1842 - 1902) założyciela Nazaretanek - beatyfikowana 23.4.1989 r.w Rzymie,
bł. Grzegorz Bolesław Frąckowiak (1911-1943), werbista, męczennik
bł. Grzegorz Chomyszyn (1867-1945) (gr-kat), kapłan, biskup, męczennik - beatyfikowany 27.06.2011 we Lwowie
bł. Hanna Chrzanowska (1902-1973), pielęgniarka, pedagog - beatyfikowana 28.4.2018 w Krakowie, Sanktuarium Miłosierdzia
bł. Henryk Hlebowicz (1904-1941), kapłan, męczennik
bł. Henryk Kaczorowski (1888-1942), kapłan, męczennik
bł. Henryk Krzysztofik (1908-1942), kapucyn, męczennik
bł. Hilary Paweł Januszewski (1907-1945), karmelita, męczennik
bł. Honorat Koźmiński (1829 - 1916 ] - beatyfikowany 6.10.1988 r. w Rzymie - nota
bł. Hryhorij Łakota (1883-1950) (gr-kat), kapłan, biskup, zesłaniec, męczennik - beatyfikowany 27.06.2011 we Lwowie
bł. Ignacy Franczuk (zm. 1874), męczennik podlaski (grupa 13 osób) - beatyfikowany 6.10.1996 r . w Rzymie,
bł. Ignacy Kłopotowski (1866 - 1931, ksiądz, beatyfikowany 19.6.2005 r. w Warszawie przez prymasa Józefa Glempa.
św. Ignacy z Jabłecznej, zamordowany przez komunistyczną bojówkę w 1944r. Święty prawosławny, kanonizowany w 2003 w Lublinie.
bł. Iwan Słeziuk (1896-1973) (gr-kat), kapłan, zesłaniec, męczennik - beatyfikowany 27.6.2001 we Lwowie
bł. Iwan Ziatyk (1899-1952) (gr-kat), kapłan, zesłaniec, męczennik - beatyfikowany 24.4.2001 w Rzymie
św. Izaak (zm. 1003), brak zakonny, męczennik - kanonizacja 1004 w Rzymie
św. Jacek Odrowąż (ok. 1200-1257), dominikanin
św. Jadwiga Andegaweńska, Królowa Polski (1374 - 1399) - zezwolenie na kult 31.5.1979 r., kanonizowana 8.6.1997 r. w Krakowie,
św. Jadwiga Śląska (1178-1180 - 1243), księżna, wdowa
bł. Jakub Strzemię (ok. 1340-1409), biskup
bł. Jakym Seńkiwski (gr-kat)
bł. Jan Andrzejuk (zm. 1874), męczennik podlaski (grupa 13 osób) - beatyfikowany 6.10.1996 r . w Rzymie,
bł. Jan Antonin Bajewski (1915-1941), franciszkanin, męczennik
bł. Jan Balicki (1869 - 1948) - beatyfikowany 18.8.2002 r. w Krakowie,
bł. Jan Beyzym (1850 - 1912) - beatyfikowany 18.8.2002 r. w Krakowie,
św. Jan Kanty (1390-1473), kapłan
bł. Jan Nepomucen Chrzan (1885-1942), kapłan, męczennik
św. Jan Paweł II (1920-2005), papież - beatyfikowany 1.5.2001 r. w Watykanie, kanonizacja 27.4.2014 - nota i genealogia
św. Jan Sarkander (1576 - 1620), kapłan, męczennik - kanonizowany w 1995 r. w Ołomuńcu w Republice Czeskiej.
św. Jan z Dukli (1414 - 1484), kapłan - potwierdzenie kultu "od niepamiętnych czasów" 21.1.1733 r., kanonizowany 10.6.1997 r. w Krośnie,
bł. Jan z Łobdowa
św. Jan z Wenecji (zm. 1003), męczennik - kanonizacja 1004 w Rzymie
bł. Jarogniew Wojciechowski (1922-1942), lider kat. org. młodzież przy oratorium salezjanów w Poznaniu
bł. Jerzy Kaszyra (1904-1943), marianin, męczennik
bł. Jerzy Matulewicz
bł. Jerzy Popiełuszko, (1947-1984), kapelan "Solidarności", męczennik, beatyfikacja 6.6.2010 Warszawa
bł. Joanna Kolumba Gabriel (Róża Białecka) (1858 - 1926), zakonnica - beatyfikowana 16.5.1993 r. w Rzymie,
św. Joanna Szwajko
bł. Jolenta (Jolanta) Helena Arpad (1244-1298), księżna, klaryska, beatyfikowana 1827 - nota
bł. Jozafat Kocyłowski (gr-kat)
św. Jozafat Kuncewicz (gr-kat) (ok. 1580-1623), biskup, męczennik
bł. Józef Achilles Puchała (1911-1943), franciszkanin, męczennik
bł. Józef Bilczewski (1860 - 1923) - beatyfikowany 26.6.2001 we Lwowie,
bł. Józef Cebula (1902-1941), kapłan, oblat, męczennik
bł. Józef Czempiel (1883-1942), kapłan, męczennik
bł. Józef Innocenty Guz (1890-1940), franciszkanin, męczennik
bł. Józef Jankowski (1910-1941), pallotyn, męczennik
bł. Józef Kowalski (1911-1942), salezjanin, męczennik
bł. Józef Kurzawa (1910-1940), kapłan, męczennik
bł. Józef Kut (1905-1942)
bł. Józef Pawłowski (1890-194), kapłan, męczennik
św. Józef Sebastian Pelczar (1842 - 1024) biskup - beatyfikowany 2.6.1991 r. w Rzeszowie, kanonizowany 18.5.2003 r. w Rzymie,
bł. Józef Stanek (1916-1944), pallotyn, męczennik
bł. Józef Straszewski (1885-1942), kapłan, męczennik
bł. Józef Zapłata (1904-1945), brat zakonny, męczennik
bł. Julia Rodzińska (1899-1945), dominikanka, męczennica
bł. Julian Nowowiejski
św. Justus z Polski, (zm. 1008), kameduła, eremita, kanonizowany 1083
bł. Juta z Chełmży (ok. 1220-1260), wdowa, pustelnica
bł. Karol Habsburg
bł. Karol Herman Stępień (1910-1943), franciszkanin, męczennik
bł. Karolina Kózka (1898-1914), dziewica, męczennica, beatyfikowana 10.6.1987 r. w Tarnowie
bł. Katarzyna Celestyna Faron (1913-1944),franciszkanin, męczennik
bł. Kazimiera Wołowska (Maria Marta od Jezusa) (1879-1942), niepokalanka, męczennica
bł. Kazimierz Gostyński (1907-1942), kapłan, męczennik
bł. Kazimierz Grelewski (1907-1942), kapłan, męczennik
św. Kazimierz Jagiellończyk (1458-1484), królewicz
bł. Kazimierz Sykulski (1882-1942), kapłan, męczennik
św. Kinga (1224 - 1292), księżna - potwierdzenie kultu "od niepamiętnych czasów" 11.6.1690 r., kanonizowana 16.6.1999 r. w Starym Sączu,
bł. Klara Ludwika Szczęsna (1863 - 1916), zakonnica - beatyfikowana 27.09.2015r. w Krakowie
św. Klemens Maria Dworzak (1751-1820), kapłan
bł. Konstanty Bojko (zm.1874), męczennik podlaski (grupa 13 osób) - beatyfikowany 6.10.1996 r . w Rzymie,
bł. Konstanty Łukaszczuk(zm.1874), męczennik podlaski (grupa 13 osób) - beatyfikowany 6.10.1996 r . w Rzymie,
bł. Klemens Szeptycki (gr-kat)
św. Krystyn (zm. 1003), męczennik
bł. Krystyn Gondek (1909-1942), franciszkanin, męczennik
bł. Laurencja Garasimiw (gr-kat)
bł. Leon Nowakowski (1913-1939), kapłan, męczennik
bł. Leon Wetmański (1886-1941), męczennik
św. Lew Korobczuk (1914-1944) (prawosł.), kapłan, męczennik
bł. Ludwik Gietyngier (1904-1941), kapłan, męczennik
bł. Ludwik Mzyk (1905-1940), werbista, męczennik
bł. Ludwik Pius Bartosik (1909-1941), franciszkanin, męczennik
bł. Łukasz Bojko (zm.1874), męczennik podlaski (grupa 13 osób) - beatyfikowany 6.10.1996 r . w Rzymie,
św. Maksym Gorlicki
bł. Maksym Hawryluk (zm.1874), męczennik podlaski (grupa 13 osób) - beatyfikowany 6.10.1996 r . w Rzymie,
bł. Maksymilian Binkiewicz (1913-1942)
św. Maksymilian Maria Kolbe (1894 - 1941) - beatyfikowany 17.10.1971 r. w Rzymie i tamże kanonizowany 10.10.1982 r.
bł. Marcin Oprządek (1884-1942), franciszkanin, męczennik
bł. Maria Angela Truszkowska (1825 - 1893), założycielka sióstr Felicjanek - beatyfikowana 18 IV 1993 r. w Rzymie,
bł. Maria Antonina Kratochwil (1881-1942), zakonnica, męczennica
bł. Maria Boromea Narmontowicz (1916-1943) i 10 towarzyszek, męczennice z Nowogródka - beatyfikowane 5.3.2000 r. w Rzymie
bł. Maria Daniela (Eleonora Aniela) Jóźwik (1895-1943) i 10 towarzyszek, męczennice z Nowogródka - beatyfikowane 5.3.2000 r. w Rzymie
bł. Maria Felicyta (Paulina) Borowik (1905-1943) i 10 towarzyszek, męczennice z Nowogródka - beatyfikowane 5.3.2000 r. w Rzymie
bł. Maria Gwidona (Helena) Cierpka (1900-1943) i 10 towarzyszek, męczennice z Nowogródka - beatyfikowane 5.3.2000 r. w Rzymie
bł. Maria Heliodora (Leokadia) Matuszewska (1906-1943) i 10 towarzyszek, męczennice z Nowogródka - beatyfikowane 5.3.2000 r. w Rzymie
bł. Maria Imelda Żak (1892-1943), (Jadwiga Karolina) i 10 towarzyszek, męczennice z Nowogródka - beatyfikowane 5.3.2000 r. w Rzymie
bł. Maria Kanizja (Eugenia) Mackiewicz (1903-1943) i 10 towarzyszek, męczennice z Nowogródka - beatyfikowane 5.3.2000 r. w Rzymie
bł. Maria Kanuta (Józefa) Chrobot (1896-1943) i 10 towarzyszek, męczennice z Nowogródka - beatyfikowane 5.3.2000 r. w Rzymie
bł. Maria Karłowska (1865 - 1935), założyciela Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności - beatyfikowana 6.6.1997 r. w Zakopanem,
bł. Maria Klemensa Staszewska (1890-1943), Urszulanka, męczennica
bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, założycielka Sodalicji św. Piotr Klawera na rzecz misji w Afryce - beatyfikowana 19.10.1975 w Rzymie
bł. Maria Luiza Merkert (1817-1872), założycielka Elżbietanek - beatyfikacja 30.9.2007 w Nysie
bł. Maria Marcelina Darowska (1827 - 1911), założycielka Niepokalanek - beatyfikowana 6.10.1996 w Rzymie,
bł. Maria Rajmunda Kokołowicz (1892-1943) i 10 towarzyszek, męczennice z Nowogródka - beatyfikowane 5.3.2000 r. w Rzymie
bł. Maria Sergia (Julia) Rapiej (1900-1943) i 10 towarzyszek, męczennice z Nowogródka - beatyfikowane 5.3.2000 r. w Rzymie
bł. Maria Stella Mordosewicz (1888-1943) i 10 towarzyszek, męczennice z Nowogródka - beatyfikowane 5.3.2000 r. w Rzymie,
bł. Marian Górecki (1903-1940), kapłan, męczennik
bł. Marian Konopiński (1907-1943), kapłan, męczennik
bł. Marian Skrzypczak (1909-1939), kapłan, męczennik
bł. Marianna Biernacka (1888-1943), dobrowolnie ofiarowała swe życie za synową i jej mające się narodzić dziecko
bł. Marta Wiecka (1874-1904), siostra zakonna - beatyfikowana 24.5.2008 we Lwowie
św. Mateusz (zm. 1003), męczennik (grupa 5), brat zakonny, męczennik - kanonizacja 1004 w Rzymie
św. Melchior Grodziecki (1584 - 1619), kapłan, męczennik - kanonizowany w 1995 w Koszycach na Słowacji
bł. Michalina Jozafata Hordaszewska (gr-kat)
bł. Michał Czartoryski (1897-1944), dominikanin, męczennik
bł. Michał Giedroyć (ok. 1425-1485), pochodzący z Wileńszczyzny, kanonik regularny z Krakowa - kult "od najdawniejszych czasów", beatyfikacja 15.6.2019
bł. Michał Kozal (1893 - 1943), biskup, męczennik - beatyfikowany 14.6.1987 r. w Warszawie, :grob:
bł. Michał Oziębłowski (1900-1942), kapłan, męczennik
bł. Michał Piaszczyński (1885-1940), kapłan, męczennik
bł. Michał Tomaszek(1960-1991) męczennik w Peru, franciszkanin, beatyfikacja 5.12.2015
bł. Michał Wawrzyszuk (zm. 1874), męczennik podlaski (grupa 13 osób) - beatyfikowany 6.10.1996 r . w Rzymie,
bł. Michał Woźniak (1875-1942), kapłan, męczennik
bł. Mieczysław Bohatkiewicz (1904-1942), kapłan, męczennik
bł. Mieczysława Kowalska (1902-1941), klaryska-kapucynka, męczennica
bł. Mikołaj Borowik (1922-1944) (prawosł.), męczennik
bł. Mikołaj Cerelski (gr-kat)
bł. Mikołaj Czarnecki (gr-kat)
św. Mikołaj Holc (1907-1944) (prawosł.), duchowny, męczennik
bł. Mikołaj Konrad (gr-kat)
bł. Narcyz Putz (1877-1942), kapłan, męczennik
bł. Narcyz Turchan (1879-1942), kapłan, męczennik
bł. Natalia Tułasiewicz (1906-1945), nauczycielka, animatorka apostolatu świeckich w Poznaniu, męczennica
bł. Nikita Budka (gr-kat)
bł. Nikita-Niceforo Hryciuk (zm.1874), męczennik podlaski (grupa 13 osób) - beatyfikowany 6.10.1996 r . w Rzymie,
bł. Olimpia Bida (gr-kat)
bł. Onufry Wasiluk (zm.1874), męczennik podlaski (grupa 13 osób) - beatyfikowany 6.10.1996 r . w Rzymie,
św. Otto z Bambergu (ok. 1061-1139), biskup
św. Paweł Szwajko
bł. Piotr Bonifacy Żukowski (1913-1942), franciszkanin, męczennik
bł. Piotr Dańkowski (1908-1942), kapłan, męczennik
św. Piotr Ohryzko (prawosł), kapłan, męczennik
bł. Piotr Werhun (gr-kat)
bł. Radzim Gaudenty (ok. 960-1006), biskup, brat św. Wojciecha
bł. Rafał Chyliński (1694 - 1741), beatyfikowany 9.6.1991r. w Krakowie - nota
św. Rafał Kalinowski (1835 - 1907), karmelita, powstaniec, zesłaniec - beatyfikowany 22 VI 1983 r. w Krakowie, kanonizowany 17.11.1991 r. w Rzymie,
bł. Regina Protmann (1552 - 1613), założycielka Katarzynek - beatyfikowana 13 VI 1999 w Warszawie,
bł. Roman Archutowski (1882-1943), kapłan, męczennik
bł. Roman Łysko (gr-kat)
bł. Roman Sitko
bł. Róża Maria Czacka (1876-1961) - zakonnica, opiekunka niewidomych, beatyfikowana 12.09.2021 Warszawa
bł. Rycheza Lotaryńska (zm. 1063), królowa, żona Mieszka II
bł. Sadok (zm. 1260), wraz z towarzyszami męczennicy sandomierscy
bł. Salomea Piast (ok. 1212-1268), księżna
bł. Sancja Janina Szymkowiak (1910 - 1942) - beatyfikowana 18.8.2002 r. w Krakowie
św. Sergiusz Zacharczuk (1915-1943) (prawosł.), kapłan, męczennik
bł. Sewerian Baranyk (gr-kat)
śwł. Stanisław Kaźmierczyk (1433 - 1489), kanonik regularny laterański - potwierdzenie kultu "od niepamiętnych czasów" 18.4.1993 r. w Rzymie,
św. Stanisław Kostka (1550-1568), kleryk, patron młodzieży polskiej
bł. Stanisław Kubista (1898-1940), werbista, męczennik
bł. Stanisław Kubski (1876-1942), kapłan, męczennik
bł. Stanisław Mysakowski (1896-1942), kapłan, męczennik
św. Stanisław Papczyński (1631-1701), kapłan, założyciel Zgr. Ks. Marianów - beatyfikowany 16.09.2007 w Licheniu, kanonizowany 5.6.2016 w Rzymie
bł. Stanisław Pyrtek (1913-1942), kapłan, męczennik
bł. Stanisław Starowiejski (1895-1940), ojciec rodziny, męczennik
bł. Stanisław Tymoteusz Trojanowski (1908-1942), franciszkanin, męczennik
bł. Stanisław z Bydgoszczy (ok. 1370-ok.1420), karmelita, męczennik
św. Stanisław ze Szczepanowa (ok. 1040-1079), biskup, męczennik
bł. Stefan Grelewski (1899-1941), kapłan, męczennik, brat ks. Grzegorza Grelewskiego
bł. Stefan Wincenty Frelichowski (1913-1945), harcerz, kapłan, męczennik - beatyfikacja 7.2.1999 w Toruniu
bł. Stefan Wyszyński (1901-1981) kardynał, "Prymas Tysiąclecia", przyjaciel Jana Pawła II - beatyfikacja 12.9.2021 Warszawa
bł. Symeon Łukacz (gr-kat)
bł. Symforian Ducki (1888-1942), kapucyn, męczennik
św. Szymon z Lipnicy (ok. 1437-1482), bernardyn
bł. Tadeusz Dulny (1914-1942), alumn, męczennik
bł. Tarsikija Mackiw (gr-kat)
św. Urban (być może tylko legendarny) z Iwkowej (X/XIw), być może z Węgier, eremita, kanonizowany 1083
św. Urszula Ledóchowska (1865 - 1939) - beatyfikowana 20.6.1983 r. w Poznaniu, kanonizowana 18 V 2003r. w Rzymie - nota
bł. Wasyl Wełyczkowski (gr-kat)
bł. Wincenty Frelichowski (1913 - 1945) - beatyfikowany 7.6.1999 r. w Toruniu,
bł. Wincenty Kadłubek (ok. 1155-1223) - biskup, kronikarz - beatyfikowany 18.02.1764
bł. Wincenty Lewoniuk (1849 - 1874) męczennik podlaski (grupa 13 osób) - beatyfikowany 6.10.1996 r . w Rzymie,
bł. Wincenty Matuszewski (1896-1940), kapłan, męczennik
bł. Witalij Bajrak (gr-kat)
św. Władysław I (ok. 1040-1095), król Węgierski urodzony w Krakowie
bł. Władysław Błądziński (1908-1944), kapłan, męczennik
bł. Władysław Demski (1884-1940), kapłan, męczennik
bł. Władysław Findysz (1907 - 1964), ksiądz, beatyfikowany 19.6.2005 r. w Warszawie przez prymasa Józefa Glempa.
bł. Władysław Goral (1898-1945), biskup, męczennik
bł. Władysław Maćkowiak (1910-1942), kapłan, męczennik
bł. Władysław Mączkowski (1911-1942), kapłan, męczennik
bł. Władysław Miegoń (1892-1942), Ordynariat Polowa, komandor podporucznik, męczennik
bł. Władysław z Gielniowa (ok. 1440-1505), bernardyn, patron Warszawy
bł. Włodzimierz Laskowski (1886-1940), kapłan, męczennik
bł. Włodzimierz Pryjma (gr-kat)
św. Wojciech (ok. 956-997), biskup, misjonarz, męczennik - beatyfikowany 999 w Rzymie
bł. Wojciech Nierychlewski (1903-1942), michalita, męczennik
bł. Zbigniew Strzałkowski, (1958-1991) męczennik w Peru, franciszkanin, beatyfikacja 5.12.2015
bł. Zinowij Kowalik (gr-kat)
św. Zygmunt Gorazdowski (1845 - 1920), kapłan - beatyfikowany 26.6.2001 r. we Lwowie, kanonizowany 23.10.2005 w Rzymie
bł. Zygmunt Pisarski (1902-1943), kapłan, męczennik
bł. Zygmunt Sajna (1897-1940), kapłan, męczennik
św. Zygmunt Szczęsny Feliński (1822 - 1895) - beatyfikowany 18.8.2002 r. w Krakowie, kanonizowany 11.10.2009 w Rzymie
Lista nie zawiera imion (oprócz Sadoka) 48 sandomierskich męczenników, gdyż imiona te są hipotetyczne. Do liczby należy więc dodać 47.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwa z Nocy walki o błogosławieństwo dla Polski

Za kapłanów:

Panie Jezu Chryste, góra Oliwna jest miejscem ataku sił ciemności. W ogrodzie oliwnym szatan kusi, aby odrzucić mękę, cierpienie i zbawienie. To moment, w którym chce się odrzucić wszystko, byle już nie cierpieć. To stanie nad przepaścią swojej ludzkiej woli, gdzie ostatkiem sił udręczona dusza woła, jeżeli możesz odsuń ode mnie ten kielich. Spójrz proszę teraz na kapłanów, którzy w tej chwili przechodzą przez swoją górę Oliwną, samotni, opuszczeni, zawstydzeni, zniechęceni, odrzuceni, wyśmiani, pogubieni, poranieni. Przeciskają się przez tłocznie swego lęku, niepokoju, napięć, smutku i trwogi. Przerażeni swoimi wyborami, upadkami, słabościami i swoją niemocą, niezrozumieniem, brakiem wsparcia, bronią się ostatkiem sił przed pokusą nieufności, wobec Ciebie Panie, że to wszystko ma sens. Nawet jednej godziny nie chcieliśmy z nimi czuwać. My dobrze to wiemy Panie Jezu, że sumą tych boleści jest nasza obojętność. Nie mieli skąd wziąć pokarmu, Panie, bo my ich nie pokochaliśmy całym sercem. Przepraszamy Panie Jezu i prosimy za nich, za każde jedno serce, składamy na każdym z nich pocałunek miłości i wdzięczności, za to, że zdecydowali się zostawić wszystko i pójść za Tobą i za nami, za ich odwagę determinację, noce dylematów i zwalczania pokus, za każde „Ojcze Nasz”, wypowiedziane szeptem, za każde ucałowanie ołtarza, by rozpocząć Twoją Najświętszą Ofiarę, za uwolnienie nas z każdego grzechu w Twoje imię, za ich duchowe i fizyczne wołanie do Ciebie Panie, i za ich nieustanne walki odczuwane za nas, w Twoim mistycznym ciele. Za każdy ich krok z różańcem. Dodaj im sił, Panie Jezu. Tchnij na nich, swój Boski pocałunek, który ich rozraduje, jak w dniu zawołania. Panie nasz Stwórco wszystkiego, więc także ich dusz. Tobie wystarczy, by ich całkowicie odnowić, ale może oni już nie mają sił, by Ciebie nawet o to prosić, dlatego przyjmij wołanie z naszych serc. Panie, jeżeli to możliwe, odsuń od nich ten kielich, a jeżeli to jest potrzebne do oczyszczenia świata i zbawienia, to użycz im swojej boskości. Daj im pewność, jako nigdy wcześniej, że są wybrani przez Ciebie, że to nie była pomyłka, że są wyjątkowi i umiłowani i że wszystko im przebaczasz. Panie Jezu, Ty powiedziałeś pewnej duszy, „czy zanim skrytykowałaś mojego kapłana, najpierw się za niego pomodliłaś?” To jest pytanie skierowane do nas, Panie Jezu. Ile razy tak się stało, a raczej tak się nie stało? Ile myśli, słów, gestów, wstrętnych plotek, domysłów, ile osądzania i ani jednej modlitwy, albo tylko kilka i daliśmy sobie prawo. Ty prosisz o miłosierdzie, o przebaczenie, o ciche i pokorne serce. Ty widzisz i milczysz i my milczymy, ale nie w pokorze i cichości serca, ale zawstydzeni dzisiaj, nadzy, w prawdzie o nas samych.

Czytaj więcej: Modlitwa z Nocy walki o błogosławieństwo dla Polski

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwy (2)

Tutaj jest >>> link do kalendarza Modlitwy w którym są modlitwy poranne i wieczorne na każdy dzień.

Jeżeli korzystasz na swoim smartfonie z aplikacji WhatsApp lub Telegram

i chcesz otrzymywać co dziennie teksty modlitw porannych (ok. godz. 7:30) i modlitw wieczornych (ok. godz. 19:30),

to napisz do mnie i dołącz do grupy.

W aplikacji Telegram jest tak ustawione, że osoba dołączająca do grupy, będzie widziała modlitwy z poprzednich dni, a w WhatsApp, gdy dołączy, będzie widziała dopiero następny wpis, który wkleję. W tych grupach nie ma możliwości dodawania swoich wpisów, po to, aby nie było tam nic innego, jak tylko same modlitwy.

 

 W przypadku pytań czy uwag, proszę o kontakt http://www.odnowalpz.cba.pl/kontakt

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Praktyczne porady jak korzystać i dodać w/w kalendarz do swojego kalendarza Google:

Po kliknięciu w link, w przeglądarce pokaże się kalendarz z widokiem miesięcznym. 

Żeby mieć lepszy widok z danego dnia, to proponuję w przeglądarce zmienić widok kalendarza z "Miesiąc" na "Plan dnia" (górny prawy róg).

Uwaga: Jak otworzymy kalendarz na komputerze, to "Plan dnia" bedzie widoczny, natomiast jak otworzymy kalendarz w telefonie w pionie, to nie widać "Plan dnia", więc proponuję obrót w poziomie, wtedy się pokaże.

plan dnia

Po kliknięciu w Plan dnia widać tytuły każdego wpisu na dany dzień...

WhatsApp Image 2021 01 02 at 21.56.04   

... a kliknięcie w tytuł rozwija całą zawartość wpisu.

 zawartosc2

Jeżeli masz konto w Google, to możesz dodać ten kalendarz do swojego kalendarza, klikając w prawym dolnym rogu dodaj

 

Kalendarz w telefonie w aplikacji "Kalendarz Google".

Jak chcesz mieć ten kalendarz na stałe w telefonie a masz konto na gmail, to trzeba zainstalować

ze sklepu Google Play - Kalendarz Google. 

kalendarz g

W telefonie powinno być dodane konto Google z adresem nazwa@gmail.com i następnie (po wcześniejszym dodaniu kalendarza "Jezus mówi..." ) należy zsynchronizować kalendarz google.

Żeby to zrobić, trzeba wejść w ustawienia telefonu potem kliknąć w Użytkownicy i konta... 

google

 

...potem kliknać w Google...

google 1

 

... wejść w swoje konto...

google 2

 

i zsynchronizować kalendarz google.

google 3

 oprócz tej synchronizacji, trzeba zsynchronizować kalendarz w aplikacji. Aby to zrobić, trzeba otworzyć aplikację Kalendarz Google w telefonie i kliknąc w trzy kreski w lewym górnym rogu...

google4

 

rozwinie się menu i kliknąć w "Pokaż więcej"

 

google5

 

 potem kliknąć w kalendarz Modlitwy...

niżej na zdjęciu jest przykład na kalendarzu Jezus mówi..., ale wyszukajcie kalendarz Modlitwy

 

google6

 

i włączyć synchronizację

google7

..................................................................

..................................................................

google8

jak się ją włączy, to po chwili powinien kalendarz "Modlitwy" dodać się do twojego kalendarza.

 

 

Poniżej linki do tych książek z opisem.

Sarah Young "Jezus mówi do ciebie"

Sarah Young "Jezus na zawsze"

Alicja Lenczewska "Słowo pouczenia"

Alicja Lenczewska "Świadectwa"

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwy zanurzenia we Krwi Chrystusa

Jezu, zanurzam w Twojej Przenajdroższej Krwi cały ten rozpoczynający się dzień, który jest darem Twojej nieskończonej miłości.
Zanurzam w Twojej Krwi siebie samego. Wszystkie osoby, które dziś spotkam, o których pomyśle czy w jakikolwiek sposób czegokolwiek o nich się dowiem. Zanurzam moich bliskich i osoby powierzające się mojej modlitwie.
Zanurzam w Twojej Krwi, Panie, wszystkie sytuacje, które dziś zaistnieją, wszystkie sprawy, które będę załatwiać, rozmowy, które będę prowadzić, prace, które będę wykonywać i mój odpoczynek. Zapraszam Cię, Jezu, do tych sytuacji, spraw, rozmów, prac i odpoczynku.
Proszę, aby Twoja Krew przenikała te osoby i sprawy, przynosząc według Twojej woli uwolnienie, oczyszczenie, uzdrowienie i uświęcenie.
Niech dziś zajaśnieje chwała Twojej Krwi i objawi się jej moc.
Przyjmuję wszystko, co mi dziś ześlesz, ku chwale Twojej Krwi, ku pożytkowi Kościoła św. i jako zadośćuczynienie za moje grzechy, składając to wszystko Bogu Ojcu przez wstawiennictwo Maryi.
Oddaję siebie samą do pełnej dyspozycji Maryi, zawierzając Jej moją przeszłość, przyszłość i teraźniejszość, bez warunków i bez zastrzeżeń. Amen.

Czytaj więcej: Modlitwy zanurzenia we Krwi Chrystusa

Napisz komentarz (9 Komentarzy)

Rachunek sumienia

Co zrobić w przygotowaniu do spowiedzi generalnej

1) Zacząć się modlić o spowiednika, który będzie tę spowiedź przeprowadzał - Bóg go wskaże. Jak jest mało czasu, to wybrać spowiednika wg. uznania byś się czuł komfortowo i zacznij się za niego modlić ( w odpowiednim czasie umówić się z nim do spowiedzi, aby wyznaczył termin spowiedzi).
2) Spowiedź generalna dotyczy spowiedzi od ostatniej ważnej spowiedzi św. oraz od początku świadomości (lub od ostatniej spowiedzi generalnej), rozeznania grzechu do minionego dnia.
3) W zależności od osoby robić rachunek sumienia np. jedno przykazanie w takim czasie ile potrzeba, potem kolejne. W tym czasie robienia rachunku sumienia warto poprzedzać modlitwą do Ducha Świętego. Rachunek sumienia można też robić wg. życiorysu - od lat najmłodszych.
4) Zwróć uwagę na grzechy świętokradzkie (te które były wyznane lub które się teraz w rachunku ujawniły), na grzechy zapomniane w innych  spowiedziach.
5) Warto po wyznaniu grzechów rozmawiać ze spowiednikiem o sobie wg.grzechów głównych w formie życiorysu - pomaga to zrozumieć spowiednikowi Twoje problemy.
6) W razie silnych pokus nie zaprzestać pragnienia spowiedzi generalnej ( pokusy mogą dotyczyć wstydu, spowiednika, potrzeby tej spowiedzi - szatan może to robić w różny sposób, trudno to przewidzieć.Dlatego zawsze zaufać Bogu, bo te pokusy świadczą,że szatanowi jest "nie na rękę" Twoja spowiedź.
7) Rachunek sumienia (grzechy) można sobie spisać na kartce i ją chować przed osobami postronnymi.
8) Przed samą spowiedzią modlić się o dobrą spowiedź, spowiednika, a nawet prosić najbliższych o modlitwę w tej intencji.
9) Spowiedź generalną zaleca się tym, którzy przez wiele lat nie byli u spowiedzi świętej oraz osobom popełniającym świętokractwa. Resztę zostaw spowiednikowi, on już będzie wiedział co robić.

Po takiej spowiedzi można uzyskać odpust zupełny w tym dniu i posiadać duszę wolną od kar za grzechy. Dusza czysta jak u dziecka po chrzcie. Następuje prawdziwy wstręt do grzechu i pragnienie podobania się Bogu - jeden z najważniejszych warunków uzyskania odpustu.

Czytaj więcej: Rachunek sumienia

Napisz komentarz (1 Komentarz)

MODLITWA PRZEBACZENIA

MODLITWA PRZEBACZENIA - o . Robert De Grandis SSJ

PANIE JEZU CHRYSTE, proszę Cię dzisiaj, abym przebaczył wszystkim ludziom, jakich spotkałem w moim życiu. Wiem, że udzielisz mi siły, abym mógł tego dokonać i dziękuję Ci, że kochasz mnie bardziej niż ja sam siebie i bardziej pragniesz mego szczęścia, niż ja go pragnę.

Ojcze , przebaczam Ci te wszystkie momenty, kiedy śmierć weszła w moją rodzinę ; chwile kryzysu, trudności finansowe i te wydarzenia, które uznałem za karę zesłaną przez Ciebie-gdy inni mówili: "Widać Bóg tak chciał", a ja stałem się zgorzkniałym i obraziłem się na Ciebie. Proszę dzisiaj oczyść moje serce i mój umysł.

Czytaj więcej: MODLITWA PRZEBACZENIA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwy różne

Modlitwa przeciwko wszelkiemu złu 

Duchu Pana, Duchu Boży, Ojcze, Synu i Duchu Święty, Trójco Przenajświętsza, Dziewico Niepokalana, aniołowie, archaniołowie i święci z nieba, zstąpcie na mnie. Przemień mnie, Panie, ukształtuj mnie, napełnij mnie sobą, posługuj się mną. Odpędź ode mnie wszystkie moce zła, zniszcz je, abym ja był zdrów i mógł dobrze pracować. Oddal ode mnie czary, gusła, czamą magię, czame msze, przedmioty zaczarowane, zamówienia, przekleństwa, uroki, napady złego ducha, opętanie diabelskie, obsesję diabelską, wszystko, co jest złem, grzechem, zawiścią, zazdrością, przewrotnością, chorobą fizyczną, psychiczną, moralną, duchową, pochodzqcą od złego ducha. Spal te wszystkie rodzaje zła w ogniu piekielnym, aby już nigdy więcej nie dotykały mnie ani żadnego innego stworzenia na tym świecie. Rozkazuję i polecam mocą Boga wszechmogącego, w imię Jezusa Chrystusa Zbawiciela, przez wstawiennictwo Niepokalanej Dziewicy, i wszystkim duchom nieczystym, wszystkim ich objawom, które mnie niepokoją, i aby mnie opuściły natychmiast, aby mnie opuściły raz na zawsze i by poszly do piekła wieczystego, związane przez św. Michała Archanioła, św. Gabriela, św. Rafała, przez naszych Aniołów Stróżów, zmiażdżone piętą Najświętszej Dziewicy Niepokalanej.

Czytaj więcej: Modlitwy różne

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W jaki sposób należy się modlić

-CZY BÓG ODPOWIADA NA NASZE MODLITWY?
Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby Bóg wysłuchał modlitwy? Marilyn Adamson
 
W jaki sposób należy się modlić? Modlitwa, która zostanie wysłuchana

Czy znasz kogoś, kto naprawdę ufa Bogu? Kiedy byłam ateistką, miałam dobrą przyjaciółkę, która często się modliła. Co tydzień mówiła mi o sprawach, które powierzała Bogu, i co tydzień widziałam, jak Bóg czyni coś niezwykłego w odpowiedzi na jej modlitwę. Obserwowanie czegoś takiego tydzień po tygodniu jest dla ateisty naprawdę trudne do zniesienia. Po pewnym czasie argument o „zbiegu okoliczności” brzmi zupełnie nieprzekonująco.

Czytaj więcej: W jaki sposób należy się modlić

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Uwielbienie

 

Uwielbienie - lek na nieskuteczne prośby

Dla wielu katolików modlitwa uwielbienia pozostaje wciąż nieodkryta. Najpopularniejszą i często jedyną – lub prawie jedyną – praktykowaną formą rozmowy z Panem Bogiem pozostaje modlitwa prośby – od święta przeplatana dziękczynieniem.

Katechizm przypomina nam, że „uwielbienie jest tą formą modlitwy, w której człowiek najbardziej bezpośrednio uznaje, iż Bóg jest Bogiem. Wysławia Go dla Niego samego, oddaje Mu chwałę nie ze względu na to, co On czyni, ale dlatego że ON JEST” (KKK 2639). Innymi słowy, uwielbienie jest najbardziej bezinteresowną formą modlitwy.

Nie wysławiam Pana za coś co dla mnie zrobił, ale dlatego, że jest.

Wielbię Go w Jego Bóstwie, Mądrości, Mocy, Majestacie i Chwale. Wielbię w Jego Miłosierdziu, dobroci, delikatności i dyspozycyjności, bliskości i trosce – zwłaszcza wtedy, gdy niespecjalnie je odczuwam. Koncentruję się na Nim, a nie na sobie. Wtedy Pan czuje się zaproszony do mojego życia i zaczyna działać.

Czytaj więcej: Uwielbienie

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Archanioł

św.-Michał-Archanioł-Figura-mniejszy2Modlitwa do Św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Anioł Stróż - jego rola w życiu człowieka 

2 października każdego roku jest wyjątkowym dniem. Dlaczego? Albowiem solenizantami w tym dniu są nasi Aniołowie Stróżowie... Tak, to Dzień Anioła Stróża. 

Każdy człowiek - bez względu na wyznawaną wiarę - rodzi się z przydzielonym mu Aniołem Stróżem (każde państwo świata również ma własnego Anioła Stróża). Co ciekawe, każdy jeden Anioł Stróż jest inny - zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o swoje możliwości duchowe. 

Czytaj więcej: Archanioł

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Panie Jezu

Jezus2PANIE JEZU CHRYSTE, PEŁEN MIŁOŚCI I MIŁOSIERDZIA DLA NAS.
UWIELBIAM CIĘ I BŁOGOSŁAWIĘ, WIERZĘ I UFAM.
Z MIŁOŚCI DO CIEBIE WYRZEKAM SIĘ SZATANA I WSZELKIEGO ZŁA.
A OGŁASZAM CIĘ WOBEC ANIOŁÓW I LUDZI PANEM I KRÓLEM MOJEGO SERCA ORAZ CAŁEGO ŻYCIA, OD POCZĘCIA AŻ DO ŚMIERCI.
PANIE MÓJ, POKORNIE CIĘ PROSZĘ, UWOLNIJ MNIE OD ZŁA, UZDRAWIAJ MOJE SERCE, UMYSŁ, CIAŁO, MOJĄ RODZINĘ.
WSKRZEŚ MOJE DUCHOWE I DOCZESNE ŻYCIE, UŚWIĘCAJ I ODNAWIAJ MNIE, ABYM STAŁ SIĘ ŚWIĘTYM, TWOIM WIERNYM UCZNIEM.
DAJ MI PRZEZ SERCE MARYI, ABYM W OBECNOŚCI DUCHA ŚWIĘTEGO GŁOSIŁ SŁOWEM I ŻYCIEM TWOJĄ MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE.
AMEN.
 
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

On za Tobą szaleje

Poprosiłem Pana Boga,
aby odebrał mi mój ból.
Pan Bóg odpowiedział - nie...
ból nie jest dla mnie abym go odbierał,
ale dla Ciebie abyś go oddał.
 
Poprosiłem Pana Boga,
by moje ułomne dziecko stało się zdrowe.
Pan Bóg odpowiedział - nie...
jego duch jest zdrowy,
a ciało jedynie tymczasowe.
 
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Adoracja

monstranceCo nieco o adoracji sercem.

Nie mów mi, jak bardzo mnie kochasz. Pokaż mi to, poświęcając mi swój czas– zgodnie z tą złotą myślą zapisaną przez Ulricha Schaffera możemy stwierdzić, że miłość to nie tylko słowa, ale przede wszystkim konkretne czyny. Jeżeli kogoś kochasz, to chcesz się z tą osobą spotykać, rozmawiać, patrzeć na nią... stąd to odliczanie minut do spotkania z ukochaną osobą, to długie patrzenie sobie w oczy, milczenie, zachwyt… Z Bogiem jest podobnie. Modlitwa taka jest piękna, ale i trudna. No bo ileż można tak patrzeć? Co mówić? I jak walczyć z rozproszeniami – przecież jesteśmy tylko ludźmi, potrafimy skupić uwagę i myśli przez jakiś czas… A jednak można! I to z jakim skutkiem!

Czytaj więcej: Adoracja

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwa

urlWielu chrześcijan przeżywa kryzys modlitwy. Noszą w sobie przekonanie, że nie mogą się modlić lub nie mają na to czasu. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Swoje problemy starają się rozwiązywać na inne sposoby, a kiedy to się im nie udaje, dopiero wtedy próbują rozwiązać je z Bogiem. Taka postawa sprowadza Boga do roli ,,pogotowia ratunkowego". Kiedy ustaje potrzeba, Boga odsuwamy na dalszy plan i nie poszukujemy Go więcej. Można więc powiedzieć, że prawdziwy problem modlitwy zawiera się naszej postawie wobec Boga, a więc w naszej wierze.

Obdarz mnie, Panie, ufnością, bym pokornie przyjmował to, czego zmienić nie mogę; daj odwagę, bym zgodnie z Twoją wolą, mocą łaski, zmieniał to, co zmienić mogę; udziel mi mądrości, bym wsparty światłem Ducha Świętego umiał roztropnie odróżniać zawsze jedno od drugiego. 
Duchu Święty, udziel mi łaski głęboki więzi z Jezusem i z każdym słowem, które do mnie wypowie, aby słowa Jezusa przeniknęły do głębi, moje serce i wolę.
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
Napisz komentarz (1 Komentarz)

z książki Reczka "To Jezus leczy złamanych na duchu"

Sesje modlitwy o uzdrowienie wspomnień i przeszłości na podstawie książki ks. Jana Reczka
"To Jezus leczy złamanych na duchu".


Sesja I - modlitwa o odpuszczenie grzechów przodków naszych

Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego…
Panie Jezu Chryste!
Ty jesteś jedynym Zbawicielem człowieka wczoraj, dziś i na wieki. Ty jesteś jedynym Zbawicielem moim.
Wiem, że potrzebuję Ciebie, bo tylko Twoja Krew ma moc wybawić Mnie z odziedziczonego po przodkach złego postępowania.
W Twojej Krwi jest zwycięstwo nad obciążeniami i zasadzkami zła – także nad tymi, które biorą początek w ich życiu.
Do Ciebie zatem przychodzę dzisiaj z prośbą o łaskę wolności od wszelkiego zła popełnionego przez moich rodziców, dziadków i wcześniejsze pokolenia. Jeśli skutki ich grzechów ciążą na mnie i na mojej rodzinie, Ty stań między mną a nimi i przetnij jakikolwiek wpływ zła. Przerwij dzisiaj wszelki łańcuch wpływu duchów nieczystych, który dosięgnął mnie i moich bliskich z powodu tamtych nieprawości. Ty w którym Szatan nie ma nic swojego, któryś jest świętym Boga, jedynym Sprawiedliwym, postaw zaporę wszelkiemu udręczeniu ducha, duszy i ciała, do którego zło miało prawo i dostęp otwartymi w przeszłości – przez słowa i czyny przodków – drzwiami.

Czytaj więcej: z książki Reczka "To Jezus leczy złamanych na duchu"

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Miłosierdzie Jezusa

mic582osierdzie-214religious 021Pan Jezus wyznaczył dzień święta Miłosierdzia Bożego i z tym świętem łączy wielkie łaski i obietnice. W Dzienniczku pokornej służebnicy Bożej, świętej Siostry Faustyny Kowalskiej wyjaśnia, że Święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone na całym świecie w pierwszą niedziele po Wielkanocy i, że kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi świętej i komunii dostąpi darowania wszystkich grzechów nawet tych najcięższych. To święto można porównać do chrztu świętego, jego moc oczyszczenia jest tak podobna jak chrzest. Warto, więc korzystać z tej ofiarowanej łaski, jaką daruje nam sam Bóg. Przygotowaniem do tego święta ma być dziewięcio dniowa nowenna.

PANIE JEZU CHRYSTE, PEŁEN MIŁOŚCI I MIŁOSIERDZIA DLA NAS.
UWIELBIAM CIĘ I BŁOGOSŁAWIĘ, WIERZĘ I UFAM.
Z MIŁOŚCI DO CIEBIE WYRZEKAM SIĘ SZATANA I WSZELKIEGO ZŁA I OGŁASZAM CIĘ WOBEC ANIOŁÓW I LUDZI PANEM I KRÓLEM MOJEGO SERCA ORAZ CAŁEGO ŻYCIA, OD POCZĘCIA AŻ DO ŚMIERCI.
PANIE MÓJ, POKORNIE CIĘ PROSZĘ, UWOLNIJ MNIE OD ZŁA, UZDRAWIAJ MOJE SERCE, UMYSŁ, CIAŁO, MOJĄ RODZINĘ. WSKRZEŚ MOJE DUCHOWE I DOCZESNE ŻYCIE, UŚWIĘCAJ I ODNAWIAJ MNIE, ABYM STAŁ SIĘ ŚWIĘTYM, TWOIM WIERNYM UCZNIEM. DAJ MI PRZEZ SERCE MARYI, ABYM W OBECNOŚCI DUCHA ŚWIĘTEGO GŁOSIŁ SŁOWEM I ŻYCIEM TWOJĄ MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE.
AMEN.
 
Cud Miłosierdzia Bożego                         Bądźcie apostołami Miłosierdzia Bożego                     
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Za dusze w czyśćcu cierpiące

Katarzyna Emmerich mówi: To, co ktoś dla dusz czyśćcowych czyni, czy modli się za nie, czy ofiaruje cierpienie, zaraz mu to wychodzi na korzyść i wtedy one są bardzo zadowolone, szczęśliwe i wdzięczne. Kiedy za nie ofiaruję moje cierpienie, wtedy one modlą się za mnie.

Anna Maria Lindmayr: Żaden okres mojego życia nie był dla mnie tak szczęśliwy i bardziej błogosławiony niż czas, który spędziłam z duszami i dla dusz czyśćcowych. Bóg wspaniałomyślnie nagradza miłość do dusz czyśćcowych i tą drogą najprędzej pomaga nam w cnotach i doskonałościach, ponieważ te dusze leżą Mu bardzo na Sercu, dlatego że są najbiedniejsze i same już sobie pomóc nie mogą.

Święty proboszcz z Ars także mówi: O, gdyby wiedziano, jak wielką moc posiadają te dusze nad Sercem Bożym i jakie łaski można za ich wstawiennictwem uzyskać, nie byłyby tak bardzo opuszczone. Kiedy uprosić chcemy u Boga prawdziwy żal za nasze grzechy, zwróćmy się do dusz czyśćcowych, które od tak wielu lat żałują za swe grzechy w płomieniach ognia czyśćcowego. Trzeba się dużo za nie modlić, aby i one modliły się dużo za nas.

Św. Katarzyna z Bolonii (zm. 1463) wyjaśnia: Często to, co przez Świętych w Niebie uzyskać nie mogłam, otrzymałam natychmiast, kiedy zwróciłam się do dusz w Czyśćcu. Przyczyną tego - podaje Anna Maria Lindmayr - nie jest to, że nas dusze czyśćcowe wysłuchały, ale to, że Bóg nas wysłuchał ze względu na Jego Miłość do tych biednych dusz, które Bóg bardzo kocha.

Czytaj więcej: Za dusze w czyśćcu cierpiące

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Modlitwa wieczorna - mężczyzna

Modlitwa wieczorna mężczyzny
........................................................................................................................................
 
Kiedy już noc zapadła, prosimy Cię, Panie Jezu, pozostań przy nas, by ciemność, lęk budząca, ufności nam nie zabrała.
Niech Twoja moc nad nami czuwa i daj snem zdrowy odpoczynek.
Ciało i duszę w czystości zachowaj, od grzechu i kary broń.
Anioła swego poślij w te nocne ciemności, by nam towarzyszył.
Błądzących do siebie przyprowadź a sercom złamanym, bądź tarczą i obroną.
........................................................................................................................................
Cichy zapada zmrok idzie już ciemna noc. Zostań wśród nas, bo już ciemno i mgła. Zostań wśród nas, tak jak Byleś za dnia. Panie, nim w twardy sen wniknę, tak proszę Cię - jutro znowu, jak dziś, jasny obudź nam dzien. Noc niech zniknie i cień - Niech przy Tobie trwa myśl.Niech nic nie zatrzymuje lotu mojej modlitwy, niech nawet nocą moje serce jednoczy się z Tobą i z Jezusem, bo Wam razem z Duchem Świętym należy się Chwała i Cześć, przez wszystkie wieki wieków. 
Napisz komentarz (6 Komentarzy)

Modlitwa wieczorna - kobieta

Modlitwa wieczorna kobiety
Oto jestem, Panie. Dzień mój ma się już ku końcowi.
Jeżeli zrobiłam dziś coś dobrego, dzięki Ci za to, Panie.
Jeżeli zgrzeszyłam, Twoja miłość niech przebaczy mi moją ciągle powtarzającą się słabość.
A ja — co z siebie dałam? ... „Coście uczynili bliźniemu swemu, mnieście uczynili...”
Przychodzę do Ciebie jak do przyjaciela.
Oddaję Tobie wszystkie moje problemy i radości, sprawy załatwione i nie załatwione...
Wiem, że mnie kochasz, wiem, że o mnie się troszczysz, wiem, że zawsze ze mną jesteś i ręką swą mnie prowadzisz, wiem, że to Twoja ręka wyciągnięta nade mną zachowała mnie i ustrzegła od zła.
 
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwa poranna - kobieta

Modlitwa poranna odmawiana przez kobietę.
 
Wysławiam Boga dla Niego samego, oddaję Mu chwałę nie ze względu na to, co On czyni, ale dlatego że „ON JEST”  (KKK 2639).
....................................................................................................................................................................
Wszechmogący Ojcze, który jesteś w niebie, już z rana wznoszę me serce do Ciebie.
Tyś mnie zachował od złego tej nocy, udziel i we dnie swej Boskiej pomocy.
Niech żadnym grzechem nie skalam mej duszy, oddal ode mnie szatańskie pokusy.
Niech myśli, słowa i czyny dnia tego, wciąż głoszą chwałę Imienia Twojego.
Przyjmij Panie pod swoje władanie, całe moje dzisiejsze działanie.
Tobie całym sercem się oddaję, coraz lepszą niech się staję.
Myśli, słowa, sprawy moje, niech zawsze będą też i Twoje.
Ty przyoblekasz dzień blaskiem Twej światłości, a noc słodyczą spokojnego snu.
Ty dajesz odpoczynek znużonemu ciału, ażeby mogło pełnić obowiązki dnia.
Ty dajesz ulgę sercom utrudzonym i rozpraszasz lęki płynące z kłopotów i trosk.
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwa poranna - mężczyzna

Modlitwa poranna odmawiana przez mężczyznę.
 
Wysławiam Boga dla Niego samego, oddaję Mu chwałę nie ze względu na to, co On czyni, ale dlatego że „ON JEST”
(KKK 2639).
................................................................................................
Panie Jezu, do Ciebie wołam o wschodzie słońca:
Pomóż mi modlić się i zebrać myśli, sam nie jestem w stanie.
Jestem małoduszny, ale u Ciebie znajdę pomoc.
Jestem niespokojny, ale w Tobie jest pokój.
Jestem pełen goryczy, ale Ty jesteś cierpliwy.
Wewnątrz mnie jest ciemność, ale u Ciebie jest światło.
Tobie chwała i dziękczynienie za spokój nocy, za to, że znowu obudziłem się do życia.
Tobie chwała i dziękczynienie za nowy dzień.
Tobie chwała i dziękczynienie za Twą dobroć i wierność, które okazałeś mi dotychczas.
 
Napisz komentarz (1 Komentarz)

Modlitwy do Św. Rity

Św. Rita – patronka rodziny i przebaczenia. Na całym świecie uznawana za patronkę od spraw beznadziejnych. Siła tej modlitwy zmiękcza serca i umysły wierzących i ateistów.

   O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwracam się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana. Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

Czytaj więcej: Modlitwy do Św. Rity

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

nie bądźcie gadatliwi

„Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie”

O. WOJCIECH JĘDRZEJEWSKI OP

Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień. (Mt 6:7-15)

To często młodzi ludzie lubią troszkę tak się wymądrzać w następujący sposób - mówią: ja nie modlę się tak jak inni wyuczonymi modlitwami; ja tak się modlę z serca, mówię Bogu to, co czuję. Może zresztą nie tylko młodzież, wielu dorosłych chełpi się właśnie tym, że odstawiło wszelkie napisane i wyuczone modlitwy i mówią wszystko z serca, własnymi słowami. W takim zachwycie nad samym sobą kryje się pewne nieporozumienie, bo po pierwsze ktoś, kto mówi wyuczone modlitwy, a nie własnymi słowami - wcale to nie znaczy, że je klepie. Ta zbitka właśnie - wyuczona modlitwa, którą się klepie - jest taką wymyśloną zbitką. Wcale tak nie musi być. Można powtarzać słowa, których człowiek się nauczył, powtarzać je z wielką miłością i z wielką pobożnością i bardzo głęboko wmyślając się, wczuwając się całym sobą w ich treść. Otóż okazuje się, że tak zwana wyuczona modlitwa jest czymś dobrym i naprawdę nie warto tak chełpliwie odsuwać od siebie wszelkich czytanych, nauczonych modlitw. One mogą bardzo karmić naszą pobożność. Ja ostatnio odkryłem litanię do świętego Józefa i bardzo lubię tę litanię odmawiać, ponieważ przy każdym z tych wezwań w jakimś stopniu staje przede mną święty Józef i piękno jego wnętrza, piękno jego życia, jego odpowiedzialności za Maryję. Uczę się ojcostwa odmawiając litanię do tego właśnie świętego. Więc tego typu modlitwy są czymś dobrym. A dzisiaj Pan Jezus uczy swoich apostołów, uczy ich modlitwy "Ojcze nasz". Tej modlitwy, której właśnie często się dostaje od tych wszystkich przemądrzalców, że to jest taki paciorek wyuczony. To sam Pan nauczył nas tej modlitwy, żebyśmy ją właśnie powtarzali z coraz głębszym zrozumieniem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modlitwy do Charbela

Modlitwa do św. Charbela:

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale Nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności.
Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Czytaj więcej: Modlitwy do Charbela

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.